"ШКОЛА – ЦЕ НЕ КОМОРА ЗНАНЬ, А СВІТОЧ РОЗУМУ, СВЯТИНЯ І НАДІЯ, ДУХОВНА КОЛИСКА НАРОДУ, НОРОВЛИВЕ ДИТЯ СУСПІЛЬСТВА". В.Сухомлинський

Стратегія розвитку НВК

 ЗАТВЕРДЖЕНО         

Наказ № 6 від 01.02.2021  

_______________Валентина ЧМИХ

 

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

 

Дмитрівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів -дошкільний навчальний заклад» 

Новодмитрівської  сільської ради

Золотоніського району  Черкаської області 

НА 2021-2025 РОКИ


ВСТУП

Секрет успіху в житті полягає

 в тому, щоб людина була

 готова до своєї можливості,

 коли вона з'явиться . 

Бенджамін Дізраелі

 

Людина здобуває освіту, щоб бути успішною, компетентною, конкурентноспроможною, щасливою. Освіта – це всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей; формування цінностей, необхідних для успішної самореалізації, виховання громадян, які здатні до свідомого вибору. 

Підготовка Стратегії розвитку Дмитрівського НВК на 2021-2025 роки зумовлена якісним оновленням змісту освіти згідно нового Закону України про повну загальну середню освіту, який полягає в необхідності привести її у відповідність із європейськими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг. Пріоритетними напрямами розвитку освіти є формування сучасних освітніх компетенцій та формування високого рівня інформаційної культури кожного члена суспільства, якісну підготовку підростаючого покоління до життя в основі якого закладена повна академічна свобода.

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стратегія розвитку  Дмитрівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новодмитрівської  сільської ради Золотоніського району  Черкаської області 

(далі Дмитрівського НВК) спрямована на реалізацію Конституції України, Національної доктрини розвитку освіти, Концепції «Нова українська школа» і  розроблена на основі Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту». Стратегія враховує потреби сучасного українського суспільства, умови його інтеграції в європейське і світове співтовариство, соціальне замовлення в період оновлення. 

   Для досягнення нових цілей освіти заклад забезпечує набуття учнями знань за програмами початкової, базової та повної загальної середньої освіти, досягнення ними визначених стандартами освіти результатів навчання, а також сприяє розвитку здібностей і талантів, вихованню свідомого громадянина України. Освітній процес в закладі освіти організований так, щоб забезпечити формування в учнів ключових компетентностей, передбачених сучасними освітніми стандартами, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Педагогічний колектив закладу освіти прагне створити умови для розвитку кожного учня, дати йому можливість для самовираження й самовизначення, забезпечити науково-теоретичну, практичну та загальнокультурну підготовку. 

Основні завдання й напрямки розвитку закладу:

 1. Формування сучасного освітнього простору для учнів, орієнтованого на всебічний індивідуальний розвиток особистості дітей.

 2. Реалізація особистісно-орієнтованого підходу до навчання, виховання і розвиток учнів через оновлення змісту освіти і впровадження сучасних педагогічних технологій, врахування їхніх вікових та індивідуальних особливостей. 3. Впровадження в освітній процес інноваційно-комунікаційних технологій. Формування цифрової грамотності учнів і педагогів. 

4. Демократизація освітнього процесу, забезпечення його гуманістичної спрямованості. 

5. Формування у дітей позитивної мотивації навчальної діяльності, старанного та відповідального ставлення до навчання, готовності до практичного застосування знань і вмінь.

 6. Створення умов для формування індивідуальних освітніх траєкторій учнів, забезпечення профільності навчання у старшій школі. 

7. Створення ефективної, постійно діючої системи безперервної освіти педагогів. Розвиток творчої ініціативи педагогів щодо пошуку нових форм і методів педагогічної діяльності. 

8. Прищеплення учням шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій українського народу, формування національної самосвідомості, любові до рідної землі, готовності до праці в ім’я України.

 9. Збереження і зміцнення морального та фізичного здоров’я дітей. 

10. Створення системи активної співпраці сім’ї та закладу освіти в процесі розвитку учнів. 

11. Покращення матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу. Стратегію розвитку закладу вибрано у формі локальних змін, які передбачають поліпшення діяльності окремих ділянок роботи, їх раціоналізацію та оновлення. Ці зміни дозволять досягти особистісних результатів, які в сукупності нададуть позитивний вплив на розвиток закладу освіти. 

Основна ідея Стратегії розвитку Дмитрівського НВК – забезпечення інноваційного розвитку закладу освіти, надання аналітичної, організаційної та методичної підтримки педагогічних інновацій. Педагогічний процес у цьому аспекті покликаний забезпечити розвиток вихованця, як людини, що усвідомлює свою роль в сучасному суспільстві, формування особистості соціально активної та відповідальної. 

Мета програми: Створення освітнього середовища, що дозволить забезпечити розвиток та виховання учня, здатного впливати на  свою особистісну  освітню траєкторію. Перетворення школи на сучасний заклад освіти, який задовольнятиме пізнавальні інтереси дитини, плекатиме творчу особистість, створює умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, примноження культури й духовності в усій різноманітності національних та світових зразків, тобто школа самореалізації особистості, школа життєтворчості. 

Реалізація Державних стандартів у галузі освіти, створення умов для підвищення рівня розвитку кожної дитини, її самореалізації, здійснення ефективної підготовки випускників до майбутнього життя щоб кожен здобувач освіти під час освітнього процесу  отримав знання та компетентності, які знадобляться йому в самостійному дорослому житті. 

Визначити перспективи розвитку закладу освіти як закладу, що  надає  якісну сучасну освіту шляхом вільного творчого навчання  відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави.

Місія школи: становлення творчої особистості, яка володіє навичками та компетентностями, що затребувані в кожній сфері інтелектуальної діяльності, яка готова навчатися протягом усього життя, вибирати й оновлювати професійний шлях самостійно.

Створення умов для якісного надання освітніх послуг шляхом тісної взаємодії в системі «здобувачі освіти – батьки, здобувачів освіти - педагоги», створити сприятливе освітнє середовище на основі демократизації, гуманізації, співпраці, співтворчості, спрямоване на зміцнення здоров'я дітей, створення умов для фізичного розвитку, соціальної адаптації, духовного зростання; орієнтувати внутрішній світ дитини на збагачення індивідуального досвіду, самопізнання, самооцінки, саморозвитку, самовизначенні, самореалізації.

Задачі програми: 

1.    Створити ефективну, постійно діючу систему безперервної освіти педагогів.

2.    Продовжити роботу щодо створення умов для формування індивідуальних освітніх маршрутів учнів в умовах допрофільної та профільної освіти та в системі роботи з обдарованими учнями.

3.    Створити умови для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами ( інклюзивне, індивідуальне навчання) за потреби.

4.    Створити сучасне освітнє середовище. Запровадити  систему  STEM - навчання.

5.    Розробити систему активного включення сім’ї в процес самовизначення, самореалізації учнів.

6.    Створити медіа простір для  учасників освітнього процесу.

7.    Сприяти всебічному розвитку дитини, як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей; формування цінностей  необхідних для успішної самореалізації компетентностей.

8.    Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.

9.     Забезпечення нового змісту освіти (гуманізація, диференціація, інтеграція, науковість) через широке застосування новітніх інформаційних технологій, педагогіки плюралізму і партнерства.

10. Здійснювати комплексний підхід до розбудови школи і розвитку учня.

11. Орієнтуватися на створення ситуації успіху та позитивний результат.

12. Створювати сприятливі умови для надання освітніх послуг (відсутність стресових ситуацій, адекватність вимог, використання різних методик навчання).

13. Здійснювати оптимальну організацію освітнього процесу (відповідно до вікових, індивідуальних особливостей та гігієнічних вимог).

14. Організовувати тісну взаємодію з батьками здобувачів освіти, громадськістю .

15. Створення належних умов для соціально - психологічнго захисту учасників навчально-виховного процесу.

16. Створення необхідної матеріально - технічної бази.

Термін для реалізації програми: 2020-2025 навчальні роки.

Очікувані результати: 

  • Підвищення якості освіти, розширення сфери додаткової освіти;
  • Зростання творчої активності педагогів, поширення інноваційних педагогічних технологій на весь колектив;
  • Здійснення проектної та дослідницької діяльності, засвоєння науково-технічних знань, розвиток навичок критичного мислення через використання системи STEM – навчання;
  • Підвищення якості знань учнів;
  • Створення умов для дистанційного навчання та онлайн – освіти;
  • Створення передумови для розуміння інклюзії  як цінності демократичного   суспільства;
  • Підвищення престижу і підвищення рівня взаємодії школи з навколишнім соціумом;
  • Формування позитивного іміджу навчального закладу;
  • Реалізація сучасної державної політики в освітянській галузі на основі державно - громадської взаємодії з урахуванням сучасних тенденцій розвитку освіти і потреб учасників навчально - виховного процесу та нормативно-правових актів щодо розвитку освітньої галузі;
  • Самостійність закладу у вирішенні основних питань змісту його діяльності, розвитку різноманітних форм співпраці й партнерства, установлення довір'я між учасниками педагогічної діяльності;
  •  Науковість та ефективність навчально - виховного процесу на основі сучасних педагогічних досягнень;
  •  Демократизм і гуманізм освітнього процесу;
  •  Збереження, передачу, відновлення й розвиток української національної культури та культури народів світу засобами освіти;
  •  Раціональність та доцільність вибору форм і засобів освіти й виховання для задоволення духовних запитів дитини, її пізнавальних та інтелектуальних можливостей, інтересів;
  •  Забезпечення фізичного розвитку дитини, збереження її життя і здоров'я;
  •  Створення чіткої інноваційної системи освіти;
  •  Творчий пошук резервів і джерел вдосконалення роботи навчального закладу;
  •  Етичність стосунків усіх учасників навчально - виховного процесу.

Нормативно-правова і організаційна основа програми

  • Конвенція ООН про права дитини
  • Конституція України
  • Закон України «Про освіту»
  • Закон України «Про загальну середню освіту»
  • КОНЦЕПЦІЯ реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року
  • Закону України «Про сприяння становлення та розвитку молоді в Україні» зі змінами
  • Національна доктрина розвитку освіти України
  • Національна концепція громадського виховання
  • Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року
  • Положення про загальноосвітній навчальний заклад
  • Державний стандарт початкової загальної освіти
  • Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти
  • Програма національно - патріотичного виховання дітей та учнівської молоді
  • «Про молодіжні та дитячі громадські організації» 
  • «Про охорону дитинства»
  • Національної Програми «Освіта України ХХІ століття»
  • Національної Програми «Діти України»
  • Закон України «Про позашкільну освіту»

 

Основоположні принципи, що регламентуватимуть роботу 

Дмитрівського НВК:

·        людиноцентризм; 

·        верховенство права; 

·        забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності; 

·        забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь - якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності; 

·        науковий характер освіти;

·         цілісність і наступність системи освіти;

·        прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень;

·        відповідальність і підзвітність перед суспільством;

·         нерозривний зв’язок із світовою та національною історією, культурою, національними традиціями; 

·        свобода у виборі видів, форм і темпу здобуття освіти, освітньої програми; 

·        фінансова, академічна, кадрова та організаційна автономія у межах, визначених законом;

·         гуманізм;

·         демократизм; 

·        єдність навчання, виховання та розвитку; 

·        виховання патріотизму, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико - культурного надбання і традицій; 

·        формування усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення; 

·        формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства, а також до дискримінації за будь - якими ознаками;

·         формування громадянської культури та культури демократії; формування культури здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля; 

·        сприяння навчанню впродовж життя; 

·        інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір; нетерпимість до проявів корупції та хабарництва;

·        незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій та об'єднань;

·        взаємозв'язку розумового, морального, фізичного й естетичного виховання;

·        органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, науковості, розвивального характеру навчання та його індивідуалізації.

Стратегія розвитку закладу розрахована на 5 років і включає в себе:

І. Освітнє середовище.

ІІ. Освітня діяльність.

ІІІ. Педагогічна діяльність.

ІV. Система оцінювання здобувачів освіти.

V. Освітній простір виховної діяльності.

VІ. Управлінська діяльність. 

НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

І Освітнє середовище закладу освіти

Мета: підвищення зацікавленості учнів до освіти, стимулювання зацікавленості в дослідницькій діяльності та активному залученню учнів до участі в конкурсах,

Ключові завдання:

·      Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці.

·      Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

·      Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору.

Шляхи реалізації:

1.  Постійно підтримувати приміщення й територію закладу освіти з метою створення безпечних та комфортних умов для навчання та праці.

2.  Продовжувати поповнювати заклад освіти відповідним навчальним обладнанням, яке необхідне для реалізації освітніх програм.

3.  Постійно дотримуватися здобувачами освіти та працівниками закладу вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

4.  Дотримуватися відповідного алгоритму дій в разі нещасного випадку зі здобувачами освіти та працівниками закладу чи раптового погіршення їх стану здоров’я і вживати необхідних заходів у таких ситуаціях.

5.  Підтримувати належні умови для харчування здобувачів освіти і працівників. 

6.  Створювати умови для безпечного використання мережі Інтернет, формувати навички безпечної поведінки в інтернеті в учасників освітнього процесу.

7.  Сприяти адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

8.  Сприяти професійній адаптації працівників закладу.

9.  Планувати та реалізовувати програми щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу в закладі.

10. Забезпечувати дотримання правил поведінки, етичних норм, поваги до гідності, прав і свобод людини учасниками освітнього процесу в закладі освіти.

11. Розробити заходи для протидії булінгу, іншому насильству у відношенні до учасників освітнього процесу та дотримуватися порядку реагування на їх прояви.

12.          Облаштувати приміщення та територію закладу освіти для формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору з урахуванням принципів універсального дизайну.

13.          Застосовувати у закладі освіти методики та технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

14.          Взаємодіяти з батьками дітей з особливими освітніми потребами, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру, залучати їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти.

15.          Пристосувати освітнє середовище для мотивації здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя.

16.          Підтримувати у належному порядку простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу (бібліотека, кабінет логопеда,кабінет  психолога,медичний кабінет.)

II Освітня діяльність закладу

Мета:  

  • забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального і фізичного   розвитку здобувачів освіти;  
  • створення сприятливого та безпечного освітнього середовища для навчання, самовираження і самореалізації учнів; 
  • сприяння різнобічному розвитку особистості, індивідуалізації та диференціації навчання; 
  • розвиток життєвих компетентностей учнів та здатності навчання упродовж життя.

Ключові завдання:

  • забезпечення реалізації права громадян на базову загальну середню освіту; 
  • виконання вимог Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах ІІ ступеня для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку; 
  • підготовка учнів до подальшої освіти та трудової діяльності; 
  • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина; 
  • розвиток особистості шляхом залучення до творчої діяльності; 
  • забезпечення наступності між початковою загальною освітою та базовою загальною середньою освітою. 

Шляхи реалізації:

·      Організація розробки та впровадження методичних рекомендацій щодо моніторингу  оцінювання досягнень учнів

·      Забезпечення учнів підручниками 

·      Упровадження STEM та STEАM-освіти

·      Реалізація Концепції Нової української школи

·      Залучення батьківської громадськості до стратегічного планування та до участі в освітніх проєктах

·      Формування національної ідентичності здобувачів освіти

 

ІІІ. Педагогічна діяльність 

Мета: створення комфортних умов для професійного зростання та розкриття творчого потенціалу кожного педагогічного працівника

Основні завдання:

1. Створення атмосфери творчого пошуку оригінальних нестандартних рішень педагогічних проблем.

2. Формування в педагогів готовності до проходження сертифікації та впровадження сучасних інноваційних технологій.

3. Формування прагнення до оволодіння педагогікою співпраці та співтворчості на принципах особистісно - орієнтованих методик надання освітніх послуг.

4. Спрямування діяльності учнів за допомогою професійного мудрого керівництва з боку педагогічного колективу.

Шляхи реалізації:

1.Постійний моніторинг рівня професійної компетентності, якості надання освітніх послуг.

2.Створення моделей методичної роботи з групами педагогів різного рівня професіоналізму.

3. Удосконалення особистого досвіду на основі кращих досягнень науки і практики викладання.

4. Участь у конкурсах педагогічної майстерності на різних рівнях.

ІV Система оцінювання здобувачів освіти 

Ключові завдання:

·        Здійснення внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти.

·        Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання.

Шляхи реалізації:

1.    Забезпечити доступ до відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень.

2.    Розробити критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти.

3.    Проводити систематичний внутрішній моніторинг якості навчальних досягнень з наступним аналізом результатів навчання здобувачів освіти.

4.    Впроваджувати у закладі освіти систему формувального оцінювання.

5.    Формувати у здобувачів освіти відповідальне ставлення до результатів навчання.

6.    Формувати навички самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти.

7.    Виявляти та детально досліджувати концептуальні засади SТЕМ-освіти, їх можливого та доцільного співвіднесення із засадами освіти у навчальному закладі.

8.    Розробити критерії оцінки готовності всіх суб’єктів освітнього процесу до впровадження SТЕМ-освіти у школі.

V. Освітній простір виховної діяльності 

Мета: сприяння в розвитку пізнавальної творчої активності особистості; розвиток природних здібностей, уяви і продуктивного мислення з гуманістичним світосприйняттям і почуттям відповідальності за долю України, її народу; виховання естетичних смаків; ведення здорового способу життя.

 

Ключові завдання:

 

1.    Формування основ наукового світогляду, пізнавальної активності і культури розумової праці, вироблення уміння самостійно здобувати знання, застосовувати їх у своїй практичній діяльності.

2.    Виховання почуття любові до Батьківщини і свого народу як основи духовного розвитку особистості, шанобливе ставлення до історичних пам’яток.

3.    Сприяти формуванню навичок самоврядування, соціальної активності і відповідальності в процесі практичної громадської діяльності, правової культури, вільного володіння державною мовою, засвоєння основ державного і кримінального права, активної протидії випадкам порушення законів. 

4.    Підготовка випускників до свідомого вибору професії.

5.    Залучення до активної екологічної діяльності, формування основ естетичної культури, гармонійний розвиток духовного, фізичного та психічного здоров’я.

6.    Затвердження культури здорового способу життя.

Шляхи реалізації

1.    Організація і проведення засідань МО класних керівників відповідної тематики

2.    Створення безпечного толерантного середовища шляхом удосконалення соціального захисту учнів, у тому числі дітей пільгових категорій;

3.    Здійснювати соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт, дітей під опікою, дітей, які знаходяться в складних умовах проживання, дітей з неповних та малозабезпечених сімей, дітей–інвалідів, дітей, які проживають в сім’ях групи ризику, дітей з багатодітних сімей та з сімей учасників АТО.

4.    Мобілізація загальнолюдських цінностей як ресурсу особистісного зростання школярів; спрямувати виховну роботу на прищеплення здорового способу життя та зміцнення моральності.

5.    Створити оптимальні умови для виявлення, розвитку й реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей у всіх напрямах: інтелектуальному, творчому, спортивному, естетичному.

 

6.              Організувати діяльність закладу освіти як зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату через структуру шкільного і класного учнівського самоврядування, стимулювання внутрішньої і зовнішньої активності учнів, їх посильної участі у справах учнівського колективу;

 

7.              Впровадження активних форм виховної роботи шляхом застосування інноваційних методів та прийомів.

   

VІ. Управлінська діяльність

Мета: управлінської діяльності: координація дій усіх учасників освітнього процесу, створення умов для їх продуктивної творчої діяльності.

 

Ключові завдання:

1. Управління якістю освіти на основі інноваційних технологій та освітнього моніторингу.

2. Забезпечення відповідної підготовки педагогів, здатних якісно надавати освітні послуги здобувачам освіти.

3. Виконання завдань розвитку, спрямованих на самореалізацію особистості.

4. Створення умов для продуктивної творчої діяльності та проходження сертифікації педагогів.

Шляхи реалізації:

1. Впровадження в практику роботи школи інноваційних технологій.

2. Створення сприятливого мікроклімату серед учасників освітнього процесу для успішного реалізації їх творчого потенціалу.

3. Забезпечення виконання замовлень педагогічних працівників щодо підвищення їх фахового рівня через заняття самоосвітою.

4. Підримка ініціативи кожного учасника освітнього процесу в його самореалізації.

5. Розкриття творчого потенціалу учасників освітнього процесу.

6. Стимулювання творчості учасників освітнього процесу.

Організаційно-педагогічну модель управлінської діяльності складають:

  • загальні збори;
  • педагогічна рада;
  • рада школи;
  • атестаційна комісія;
  • учнівське самоуправління;
  • громадські організації

освітнього процесу.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Реалізація стратегії розвитку Дмитрівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новодмитрівської сільської ради Золотоніського району  Черкаської області  дасть можливість для

  • забезпечення умов для здобуття сучасної, доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави.
  • підвищення рівня професійної компетентності педагогів (психолого-педагогічними знаннями та вміннями, володіння прийомами індивідуалізації навчання та виховання здобувачів освіти).
  • підвищення рівня начальних досягнень учнів. Підвищення якості вихованості здобувачів освіти.
  • створення позитивного іміджу школи в соціумі, підвищення її конкурентоздатності.
  • поліпшення якісних показників ДПА, результатів предметних олімпіад та конкурсів.
  • збільшення контингенту учнів.
  • розширення ділових партнерських зв'язків між навчальними закладами як України, так і інших.   

МОЖЛИВИЙ РИЗИК 

ПОВ’ЯЗАНИЙ З РЕАЛІЗАЦІЄЮ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ

·        Зміни у змісті освіти пов’язані із змінами політики в галузі освіти.

·        Недостатність виділених та залучених коштів для реалізації основних

напрямів стратегії розвитку.

·        Зниження мотивації педагогів, батьків, учнів щодо заходів з реалізації

основних напрямків стратегії розвитку.

·        Втрата актуальності окремих пріоритетних напрямів.

·        Недостатнє розуміння частиною батьківської громадськості стратегічних завдань розвитку закладу.

 

Шляхи розв’язання:

- Внесення змін та доповнень до стратегії розвитку.

- Додаткове залучення позабюджетних джерел фінансування.

·        Підвищення ступеня відкритості школи, висвітлення діяльності педагогічного колективу в ЗМІ, на сайті школи, у формі звіту директора перед громадськістю та колективом.

 

План реалізації

Стратегії розвитку Дмитрівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад»  Новодмитрівської  сільської ради

Золотоніського району  Черкаської області 

 

І. Освітнє середовище.

ІІ. Освітня діяльність.

ІІІ. Педагогічна діяльність.

ІV. Система оцінювання здобувачів освіти.

V. Освітній простір виховної діяльності.

VІ. Управлінська діяльність.

І. Освітнє середовище

Забезпечення комфортних умов навчання та праці

 

№за /п

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

1

Підтримувати приміщення й територію закладу освіти з метою створення безпечних та комфортних умов для навчання та праці.

+

+

+

+

+

2

Продовжувати поповнювати заклад освіти відповідним навчальним обладнанням, яке необхідне для реалізації освітніх програм.

+

+

+

+

+

3

Постійно дотримуватися здобувачами освіти та працівниками закладу вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

+

+

+

+

+

4

Підтримувати належні умови для харчування здобувачів освіти і працівників. 

+

+

+

+

+

5

Сприяти адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу

+

+

+

+

+

6

Сприяти професійній адаптації працівників закладу

+

+

+

+

+

Створення безпечних умов навчання та праці

учасників освітнього процесу

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Здійснювати загальний огляду будівель і споруд

+

+

+

+

+

Облаштувати  безпечну територію НВК

+

+

+

+

+

Проводити ремонт будівель і споруд з метою підтримання чи відновлення початкових експлуатаційних якостей як будівлі в цілому, так і її окремих конструкцій

+

+

+

+

+

Переглянути (розробити), ввести в дію інструкції посадові, з охорони праці, безпеки життєдіяльності, робочі інструкції для працівників закладу

+

Здійснювати перевірку готовності НВК до нового навчального року

+

+

+

+

+

Підготувати НВК до осінньо-зимового періоду

+

+

+

+

+

Здійснювати аналіз стану травматизму серед учасників освітнього процесу

+

+

+

+

+

Проводити навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності 

+

+

+

+

+

Проводити вступний, цільові та позапланові інструктажі з працівниками

+

+

+

+

+

Забезпечити утримання електромереж, освітлювальних електрощитів відповідно до вимог ПТЕ, ПТБ

+

+

+

+

+

Організувати проведення обов’язкового медогляду працівників 

+

+

+

+

+

Забезпечити дезінфекцію, дератизацію приміщень

+

+

+

+

+

Забезпечити в НВК, безпечний питний, повітряний, температурний, світловий режими

+

+

+

+

+

Проводити практичне заняття з відпрацюванням плану евакуації

+

+

+

+

+

Забезпечити утримання шляхів евакуації у відповідності з правилами пожежної безпеки

+

+

+

+

+

Забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних вимог у приміщеннях  та їдальні.

+

+

+

+

+

Проводити внутрішній аудит охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки

+

+

+

+

+

Видати наказ «Про організацію харчування»

+

+

+

+

+

Видати наказ «Про організацію роботи з охорони праці» з чітким розподілом повноважень

+

+

+

+

+

Розглядати питання з охорони праці, безпеки життєдіяльності на педагогічній раді

+

+

+

+

+

Поповнення бази медичного

кабінету

Проводити регулярні інструктажі та бесіди  з безпеки життєдіяльності серед учнів

+

+

+

+

+

Проводити із здобувачами освіти заходи щодо пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності

+

+

+

+

+

Мережа класів

 

Створення освітнього середовища,

вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

 

№/п

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

1.

Планувати та реалізовувати програми щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу в закладі

+

+

+

+

+

2.

Забезпечувати дотримання правил поведінки, етичних норм, поваги до гідності, прав і свобод людини учасниками освітнього процесу в закладі освіти.

+

+

+

+

+

3.

Розробити заходи для протидії булінгу, іншому насильству у відношенні до учасників освітнього процесу та дотримуватися порядку реагування на їх прояви.

+

+

+

+

+

4.

Підтримувати у належному порядку простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу (бібліотека, медичний кабінет.)

+

+

+

+

+

Формування інклюзивного, розвивального

та мотивуючого до навчання освітнього простору

 

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

1

Створювати умови для безпечного використання мережі Інтернет, формувати навички безпечної поведінки в інтернеті в учасників освітнього процесу.

+

+

+

+

+

2

Облаштувати приміщення та територію закладу освіти для формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору з урахуванням принципів універсального дизайну.

+

+

+

+

+

3

Застосовувати у закладі освіти методики та технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

+

+

+

+

+

4

Взаємодіяти з батьками дітей з особливими освітніми потребами, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру, залучати їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти.

+

+

+

+

+

5

Пристосувати освітнє середовище для мотивації здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя.

+

+

+

+

+

 

ІІ. Освітня діяльність

 

Профіль школи

 

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

10 клас

11 клас

10 клас

11 клас

10 клас

11 клас

10 клас

11 клас

10 клас

11 клас

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Назва профілю

Умовні позначки

Біологія

Б

 

         

              Реалізація основних завдань освітньої діяльності 

№ 

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Забезпечити необхідні умови для виконання Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту»

+

+

+

+

+

Забезпечити необхідні умови для виконання освітньої програми та програм навчальних предметів у відповідності до Державного стандарту початкової та загальної середньої освіти

+

+

+

+

+

Забезпечити необхідні умови для реалізації варіативної частини навчального плану, яка спрямована на задоволення індивідуальних освітніх запитів учнів

+

+

+

+

+

Забезпечити необхідні умови для організації роботи групи продовженого дня для учнів

+

+

+

+

+

Вести облік відвідування учнями навчальних занять

+

+

+

+

+

Забезпечити  психологічний супровід освітнього процесу в умовах реформування освітньої галузі

+

+

+

+

+

Створити оптимальні умови щодо початку навчального року

+

+

+

+

+

Створити оптимальні умови щодо завершення навчального року

+

+

+

+

+

Проводити  роботу з дитячим садком щодо наступності у навчанні

+

+

+

+

+

Здійснити прийом учнів до 1-класу

+

+

+

+

+

Здійснити прийом учнів до 10-класу

+

+

+

+

+

Оновити зміст діяльності  шкільної бібліотеки  шляхом впровадження  в роботу  ІКТ

+

+

Скласти розклад уроків на рік

+

+

+

+

+

Скласти план-графік роботи комп’ютерних  кабінетів, STEAM-центру  відповідно до наявного програмного забезпечення

+

+

+

+

+

Забезпечити реалізацію оновлених цілей і змісту освіти на основі компетентнісного підходу та особистісної орієнтації з урахуванням світового досвіду та принципів сталого розвитку 

+

+

+

+

+

Організувати наскрізний процес навчання та виховання, який формує стійку систему цінностей, компетенцій, мотивів до отримання та використання набутих знань 

+

+

+

+

+

Формувати навички соціальної компетентності у здобувачів освіти

+

+

+

+

+

Удосконалювати науково-експериментальну роботу в закладі

+

+

+

+

+

Брати участь у науково-педагогічних проєктах

+

+

+

+

+

Реалізувати внутрішкільний проєкт «Обдарована дитина»

+

+

+

+

+

Урізноманітнювати форми співпраці з вищими навчальними закладами

+

+

+

+

+

Долучатися до міжнародних, всеукраїнських, регіональних, міських освітніх проєктів та грантів.

+

+

+

+

+

Налагодити мережеву взаємодію з іншими закладами

+

+

Створення єдиного інформаційного простору закладу

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

1

Моніторинг вивчення реального рівня володіння ІКТ учителями

+

+

+

+

+

2

Створення умов для навчання співробітників школи нових комп'ютерних технологій

+

+

+

+

+

3

Вивчення передових освітніх технологій

+

+

+

+

+

4

Упровадження навчальних програм з ІК - підтримкою

+

+

+

+

+

5

Налаштування комп'ютерної мережі в школі

+

6

Запуск і налаштування шкільного сервера

+

7

Систематизація інформаційних ресурсів закладу

+

8

Розвиток шкільного сайту

+

+

+

+

+

9

Залучення батьків до спілкування через ІК-технології (сайт школи, блоги вчителів)

+

+

+

+

+

10

Організація системи інформаційної безпеки закладу

+

+

+

+

+

11

Мультимедійне оснащення навчальних кабінетів. Створення умов для опанування співробітниками школи нових комп'ютерних технологій

+

12

Систематизація інформаційних ресурсів закладу

+

+

+

+

+

13

Оснащення предметних кабінетів інтерактивним устаткуванням

+

14

Оновленнянаповнюваності шкільного сайту

+

+

+

+

+

15

Забезпечувати комплексну інформатизацію навчального процесу та використання новітніх інформаційних технологій освітньої практики

+

+

+

+

+

16

Продовжувати та вдосконалювати науково-експериментальну роботу в закладі:

·      програми розвитку дитини з викладанням основ комп’ютерної грамотності;

·      експериментально-дослідну роботу;

·      розвивати креативність учнів.

+

+

+

+

+

17

Налагодження мережевих взаємодій з іншими школами, розвиток школи як відкритої освітньої системи.

 

+

+

+

+

+



ІІІ. Педагогічна діяльність 

 

Удосконалення професійної майстерності, 

розвитку творчої ініціативи педагогів

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Вивчити  інтереси  педагогів у  постійному  підвищенні  їх  професійного,  загальноосвітнього  та  загальнокультурного  рівня

+

Забезпечити  безперервність  освіти  педкадрів,  підвищення  їхньої  кваліфікації  і  педагогічної  майстерності

+

+

+

+

+

Продовжити роботу щодо педагогічного наставництва, взаємонавчання

+

+

+

+

+

Здійснювати ефективне планування педагогічної діяльності шляхом використання сучасних освітніх підходів з метою розвитку соціально компетентної особистості учня

+

+

+

+

+

Застосовувати інноваційні технології, спрямовані на формування навичок соціальної компетентності й наскрізних умінь здобувачів освіти

+

+

+

+

+

Використовувати в освітній процес інформаційно-комунікативні технології 

+

+

+

+

+

Упроваджувати елементи SТEM-освіти

+

+

+

+

+

Упроваджувати в освітній процес технології розвитку критичного мислення

+

+

+

+

+

Діяти на засадах педагогіки партнерства, співпрацювати з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечувати постійний зворотній зв’язок

+

+

+

+

+

Реалізувати набутий досвід шляхом створення освітніх ресурсів

+

+

Створити власне освітнє портфоліо

+

+

+

Створити електронні предметні кабінети 

+

+

+

Поєднувати наскрізний процес виховання з навчальною діяльністю

+

+

+

+

+

Проводити самоосвітню діяльність

+

+

+

+

+

Проводити майстер-класи, практичні заняття, індивідуальні консультації щодо використання сучасних освітніх підходів з метою розвитку соціально компетентної особистості учня

+

+

+

+

+

Здійснювати інновіційну педагогічну діяльність, брати участь в освітній проєктах

+

+

+

+

+

Брати  участь  у різноманітних конкурсах  фохової майстерності

+

+

+

+

+

Упроваджувати політику академічної доброчесності

+

+

+

+

+

Вивчення досвіду роботи педагогічних працівників

ПІБ учителя

Тема 

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Гавриш Ольга Миколаївна

+

Ярмоленко Лариса Михайлівна

 

+

Фатіф Світлана Миколаївна

 

+

Мартинюк Наталія Василівна

 

+

Темченко Валентина Миколаївна

 

+

  

Графік проведення  атестації педагогічних

                     працівників  2020-2027н.роки  

Прізвище   ім'я   та по батькові вчителя

Предмет. який викладає

Категорія

На яку атестується

Рік останньої

атестації

В якому році буде атестуват

1

Чмих Валентина

Іванівна

Хімія і обслуговуюча  праця

Вища

Ст.. вч.

Вища

Ст.. вч.

А-2019

2024

2

Лелека  Світлана

Миколаївна 

українська

мова і літер.

Вища

Ст..вч.

Вища

Ст..вч.

А-2020

2025

3

Мартинюк

Наталія Василівна

російська мова 

Вища

Ст. вч.

Вища

Ст. вч.

А-2020

2025

4

Щербавічус

Наталія Іванівна 

Початкові класи

І

І

А-2019

2024

5

Сергієнко

Лідія Іванівна

Початкові класи

І

І

А-2019

2024

6

Коваль

Людмила Олександрівна

Початкові класи

Спец.

Ст. вч.

Спец.

Ст. вч.

А-2021

2026

7

Кириченко

Оксана Іванівна

Початкові класи

ІІ

І

   А-2021

2026

8

Новоселецька

Ірина Миколаївна

українська мова та літер.

вища

вища

А-2019

2024

9

Фатіф

Світлана Миколаївна

Українська

мова і літер.

Вища

Вч.метод

Вища

Вч.метод

А-2018

2023

10

Темченко

Валентина Миколаївна 

зарубіжна література

І

Вища 

А-2017

2022

11

Кириченко

Ольга Павлівна

англійська мова

І

І

А-2018

2023

12

Гавриш

Ольга Миколаївна 

фізика і математика

Вища

Вч.метод

Вища

Вч.метод

А-2020  

2025

13

Карась

Раїса Володимирівна

історія

І

І

А-2018

2023

14

Малій

Анатолій Миколайович

Географія, трудове навч.

І

І

А-2020

2025

15

Ярмоленко Лариса Михайлівна

біологія

Вища

Вч.метод

Вища

Вч.метод

А-2020 

2025

16

Колісниченко Микола Миколайович

Фізичне виховання

ІІ

І

А- 2021

2026

17

Бабич

Микола Петрович

Музичне мистецтво

спеціал.

спеціал.

А-2018

2023

18

Бендюк

Лариса Володимирівна

Фізичне виховання

І

І

А-2017

2022

19

Швидкий Андрій Анатолійович

Математика. інформатика

І

І

А- 2020

2025

20

Гальченко

Аліна Григорівна

.англійська мова

ІІ

ІІ

К-2019

2024

21

Варення

Тетяна Іванівна

вихователь

спеціал.

спеціал.

А-2019

2024

22

Ярмоленко

Тетяна Леонідівна

вихователь

Спеціал.

Спеціал.

А-2018

2023

ІV. Система оцінювання здобувачів освіти

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Реалізація наступності при вивченні української та англійської мов, математики в 5-х, 10 - х класах.

Н

Н

Н

Н

Н

Моніторинг навчальних досягнень з української мови, математики, історії та англійської мови для учнів 11-х класів.

Н

Н

Н

Н

Н

Моніторингове дослідження

якості освіти в класах профільного вивчення предметів

Н

Н

Н

Н

Н

Моніторинг об’єктивності оцінювання навчальних досягнень учнів 9-х класів

Н

Н

Н

Н

Н

Моніторинг об’єктивності оцінювання навчальних досягнень

Н

Н

Н

Н

Н

Результати проведення підсумкових контрольних робіт з української мови в класах профільної підготовки

Н

Н

Н

Н

Н

Результати підсумкових контрольних робіт з базових дисциплін

Н

Н

Н

Н

Н

Рівень навчальних досягнень учнів

П

П

П

П

П

Результати ДПА

 

V. Освітній простір виховної діяльності

 

Зміст роботи

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

1

Створювати безпечне толерантне середовище шляхом удосконалення соціального захисту учнів, у тому числі дітей пільгових категорій

+

+

+

+

+

2

Спрямувати виховну роботу на прищеплення здорового способу життя та зміцнення моральності.

+

+

+

+

+

  3

Здійснювати соціально-психологічну профілактику негативних явищ в освітньому середовищі, профілактику девіантної поведінки, булінгу.

+

+

+

+

+

4

Створювати  оптимальні умови для виявлення, розвитку й реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей у всіх напрямах: інтелектуальному, творчому, спортивному, естетичному  

+

+

+

+

+

5

Створювати сприятливий психологічний клімат у всіх структурних підрозділах освітнього процесу

+

+

+

+

+

6

Організувати діяльність закладу освіти як зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату через структуру шкільного і класного учнівського самоврядування, стимулювання внутрішньої і зовнішньої активності учнів, їх посильної участі у справах учнівського колективу.

+

+

+

+

+

7

Впроваджувати активні форми виховної роботи шляхом застосування інноваційних методів та прийомів.

+

+

+

+

+

 

VІ. Управлінська діяльність

Фронтальний контроль 

реалізації вимог Державного стандарту початкової освіти

 

Предмет

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Математика 

+

Українська мова 

+

+

Літературне читання

+

Я у світі

+

                                                   Фронтальний контроль

реалізації вимог Державного стандарту 

базової та повної загальної середньої освіти

 

Предмет

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Українська мова

+

 

+

 

+

Українська література

 

+

 

+

 

Зарубіжна література

 

+

 

 

 

Англійська мова

 

 

+

 

 

Історія (всесвітня, України)

+

 

+

 

+

Правознавство

+

 

+

 

+

Музика

 

 

+

 

 

Образотворче мистецтво

 

 

+

 

 

Біологія, основи екології

+

 

 

 

+

Хімія

 

 

 

 

 

Географія

 

 

 

+

 

Фізика  і астрономія

 

+

 

 

 

Інформатика

 

+

 

 

 

Фізична культура, Захист України

+

+

+

+

+

Основи  здоров'я

 

 

 

+

 

Тематичний контроль

за/п

Що контролюється

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Реалізація наскрізних ліній шлях до розвитку компетентної особистості

Н

Н

Н

П

Н

Н

Використання інноваційних технології – крок до розвитку творчих здібностей здобувачів освіти

Н

П

Н

П

Н

П

Н

П

Н

П

Реалізація STEM-освіти на уроках

Н

Н

Н

Н

Н

П

Стан виконання варіативної частини навчальних планів

Н

Стан  роботи з категорійними учнями

Н

Система роботи з обдарованою молоддю

Н

Н

Н

Н

П

Н

Стан індивідуального навчання

Н

П

Н

П

Н

П

Н

П

Н

П

Стан працевлаштування випускників

Н

Н

Н

Н

Н

Ефективність організації методичної роботи

Н

Н

Н

Н

Н

Стан організації харчування учнів 

Н

Н

Н

Н

Н

Стан роботи з безпеки життєдіяльності

Н

Н

П

Н

Н

П

Н

Стан позакласної  та спортивно – масової роботи  

Н

Н

Н

Н

Н

Робота шкільної  бібліотеки

Н

Н

Н

Н

Н

Дотримання вимоги щоденної перевірки зошитів, аргументованість оцінок, хронометраж обсягу домашнього завдання у робочих зошитах

Н

Н

Н

Н

Н

Перевірка відповідності оцінок в класному журналі оцінкам у зошитах для контрольних робіт

Н

Н

Н

Н

Н

Стан відвідування школи учнями

Н

Н

Н

Н

Н

Виконання навчальних програм

Н

Н

Н

Н

Н

Оглядовий контроль

за/п

Що контролюється

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Ведення класних журналів 

Н

Н

Н

Н

 Н

Ведення учнівських щоденників

Н

Н

Н

Н

Н

Первірка календарно-тематичного планування

Н

Н

Н

Н

Н

Дотримання норм єдиного  орфографічного режиму

Н

Н

Н

Н

Н

Якість ведення шкільної документації

Н

Н

Н

Н

Н

Моніторинг системи оцінювання педагогів

Н

Н

Н

Н

Н

Виконання планів виховної роботи 

Н

Н

Н

Н

Н

Підготовка до ДПА

Н

Н

Н

Н

Н

Наявність календарно-тематичного та поурочного планів, відповідність їх навчальним програмам

Н

Н

Н

Н

Н

Виконання навчального плану та освітніх програм

Н

Н

Н

Н

Н

Аналіз планів роботи

Н

Н

Н

Н

Н

Ведення документації

Н

Н

Н

Н

Н

Організація гарячого харчування

Н

Н

Н

Н

Н

Персональний контроль

за/п

Що контролюється

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Аналіз роботи методичних об̕єднань 

+

+

+

+

+

Вивчення системи роботи учителів,які атестуються

+

+

+

+

+

Атестація учителів

+

+

+

+

+

Аналіз роботи соціального педагога

+

+

+

+

+

Програми та тематичне планування

+

+

+

+

+

Підсумки роботи за навчальний рік

+

+

+

+

+

Вивчення стану виховної роботи

за/п

Що контролюється

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

2024-2025

Організація виховної роботи в школі у  _____ навчальному році

Н

Н

Н

Н

Н

Про проведення місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти - на дорозі!»

Н

Н

Н

Н

Н

Про створення штабу з профілактики правопорушень та злочинності серед учнів школи

Н

Н

Н

Н

Н

Про заходи щодо профілактики бездоглядності та запобігання правопорушень серед неповнолітніх

Н

Н

Н

Н

Н

Про проведення акції «16 днів проти насильства»

Н

Н

Н

Н

Н

Про проведення заходів до Міжнародного дня осіб з інвалідністю

Н

Н

Н

Н

Н

7.

Про проведення Всеукраїнського тижня права

Н

Н

Н

Н

Н

8.

Про організацію змістовного дозвілля дітей під час зимових шкільних канікул, новорічних і різдвяних свят ______ навчального року

Н

Н

Н

Н

Н

9. 

Про підсумки виховної роботи за І семестр __________ навчального року

Н

Н

Н

Н

Н

10.

Про стан правової освіти та превентивного виховання

Н

Н

Н

Н

Н

 11.

Про стан гурткової роботи

Н

Н

Н

Н

Н

12. 

Про стан виховної роботи за рік

Н

Н

Н

Н

Н

13.

Про роботу щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул

Н

Н

Н

Н

Н